18
May'12

2. Makarnadan Köprü Yarışması (Genel)

Geçen sene görüp de katılamadığımız makarnadan köprü yarışmasına bu sene biz de katılalım dedik. Arkadaş çevremizden iki grup oluşturmuştuk fakat diğer grup son anda katılmaktan vazgeçti.

Gerçi bizim grup da az daha sabahın köründe tam yarışmaya gidecekken nazlanmaya başlamıştı ki benim ısrarım sonucu(yumruğu masaya vurdum!) yarışmaya katıldık. Uykulu uykulu geldiğimiz yarışmada, bangır bangır müzik eşliğinde uyandık.

Yarışmaya başlamadan önce etrafımıza baktığımızda birçok grup köprülerini tam simetrik ve ölçülü olarak bir kağıda çizmişti. O an kendi masamıza baktım, alakamız yok:D. Hemen neden böyle bir şeye gerek duymadığımızı söyliyim; “Attık beyne, beyin bedava:D”.

Neyse öyle böyle derken yarışma başladı saatler geçti biz köprünün yolunu yapacağız diye uğraşıp duruyuruz. Millet dikti köprüleri bizim masa hala 2 boyutlu ama gel gör ki son 2 saatte yaptığımız çalışmayı görsel bir hale getirerek köprüyü diktik ve dengeledik. Şöyle bir baktığımda yaptığımız işin bizi memnun ettiğini gördüm. Sonucu da “Estetik Tasarım Birinciliği” oldu ki bu sayede ilk defa bir plaketim oldu.:)

Yapımda emeği geçen arkadaşarım: Cumhur Düzlü ve Hayri Ali Çamdereliye teşekkürler:) Seneye makarna yarışmasında görüşmek üzere…

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!