1
May'11

Beyninizi Kamçılayın (Kitap)

Kitabın Adı:Beyninizi Kamçılayın

Yazarı: Roger Von Oech

Çeviren: Engin Karadeniz

Yayın Evi: Koridor Yayıncılık

Türü:Kişisel Gelişim

Çeyrek yüzyıldır iş adamları, eğitimciler, ressamlar, bilim adamları, liderler ve birçokları için önemli bir başvuru kaynağı olan ve milyonlarca insanı yaratıcılığa teşvik eden bu kitap 27 ülkede yayınlandı ve dünyanın dört bir yanında çeşitli seminerlerde kullanıldı.

Kışkırtıcı bilmeceler, anekdotlar, alıştırmalar, metaforlar, karikatürler, sorular, hikayeler ve ipuçlarıyla bu kitap yaratıcılığınızı engelleyen tüm zihinsel kilitlerinizi açmayı hedefliyor.

– En önemli on zihinsel kilidi kavrayarak gerçek potansiyelinizi nasıl ortaya çıkaracağınızı

– Yaratıcılık sürecindeki dört rolü – Kâşif, Sanatçı, Yargıç ve Savaşçı – kullanarak nasıl yeni fikirler üreteceğinizi ve bunları ne şekilde uygulayacağınızı

– Zorluklardan ve engellerden nasıl faydalanacağınızı ve “ikinci doğru cevabı” bulmak için neden “aptalı oynamanız” gerektiğini… ve çok, çok daha fazlasını bu kitaptan öğreneceksiniz!

Roger von Oech dünyanın çeşitli yerlerinden milyonlarca insanın yaratıcılığını geliştirmesini sağlayan ünlü bir konuşmacı-yazardır. Başlıca müşterileri arasında IBM, Apple, Ford, American Express, Disney, Coca-Cola, NASA ve Sony bulunmaktadır. Stanford Üniversitesi’nde “Fikirler Tarihi” üzerine doktora yapmış olan yazar, eşiyle beraber Palo Alto, Kaliforniya yakınlarında yaşamaktadır.

Roger Von Oech

Roger Von Oech dünyanın çeşitli yerlerinden milyonlarca insanın yaratıcılığını geliştirmesini sağlayan ünlü bir konuşmacı-yazardır.Başlıca müşterileri arasında IBM, Apple, American Express, Disney, Coca-Cola, NASA, Sony, Intel, Motorola, MTV, Nestle, Reebok ve Ford bulunmaktadır.Stanford Üniversitesi’nde “Fikirler Tarihi” üzerine doktora yapmış olan yazar, eşiyle beraber Palo Alto, Kaliforniya yakınlarında yaşamaktadır.

Bencesi:Tamamen rastlantı sonucu karşıma çıkan ve hesapta kitap almak yokken merak edip aldığım bir kitap.Nasıl daha yaratıcı olurum sorusunun cevaplarını bu kitap içerisinde bulabilirsiniz.Oldukça etkili teknikler olduğunu söyleyebilirim.Bu arada yazmadan geçemeyeceğim birşey var o da kitabın sloganı olan “İkinci doğru cevabı arayın!” olacaktır.

Benim Puanım:7.9/10

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!