7
Oca'11

Eyvah Eyvah 2 (Sinema)

Filmin öyküsü;

Serinin birinci filminde, babası Ali Rıza Şeker’i bulan Hüseyin için artık halledilmesi gereken tek birşey kalmıştır; o da Geyikli’deki sevdalısı  hemşire Müjgan’a kavuşmak ve Firuzan ablasının hediye ettiği yüzüğü verip Müjgan’ın kalbini kazanmak.
Can dostu Firuzan ablası, babası Ali Rıza Şeker ve terzi Remzi ile beraber Geyikli’ye yola çıkan Hüseyin, bu serüvende de hayatının eyvah eyvah zamanlarını Firuzan ile paylaşacak, onlar artık bu yolda beraberlerdir.
Babası Ali Rıza Şeker ve dostu Firuzan ile birlikte Müjgan’a koşan Hüseyin’i bu filmde de ilk filmdeki gibi çok sürpriz beklemektedir.
Hüseyin’in ylunu gözleyen dedesi ve ninesinin, yıllar sonra çıkıp gelen Ali Rıza Şeker’in ve diğer kahramanların yeni hikayesini bize klarnet anlatacak.


Filmi bugün(yani ilk çıktığı gün) sinemada seyretme fırsatı buldum.7 kişilik bir grupla filmi seyretmek oldukça keyifliydi.En arkada yerimizi aldık.
Bencesi: Baştan sona eğlence ve kahkaha eksik olmadı.Çok detaylı kurgusu olan bir film değil.Zaten bizim de böyle bir beklentimiz yoktu.Ata Demirer’in mimikleri, komik davranışları zaten insanı bitiriyor:).İzlerken hiç sıkılmadım.Film başlamadan önce patlamış mısırlarınızı çenenizin altına hizalayın  ve kahkahaya hazır olun.Ayrıca müzikler ve klarnet çok hoş bir hava katmış.
Benim Puanım: 7.5/10

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!