1
Şub'11

Kurtlar Vadisi: Filistin (Sinema)

Filmin Özeti:Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.
Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.

IMDB Puanı:7.7/10

Yapım:2010 ~ Türkiye

Tür:Aksiyon, Dram, Politik

Yönetmen:Zübeyr Şaşmaz

Oyuncular:Necati Şaşmaz, Erdal Beşikçioğlu, Gürkan Uygun, Nur Aysan, Kenan Çoban, Ayten Uncuoğlu, Umut Karadağ, Mustafa Jasar, Erkan Sever, Linda çandır, Mustafa Yaşar, Tuğçe Tanış, Zafer Diper

Senaryo:Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan

Yapımcı:Necati Şaşmaz, Raci Şaşmaz, Zübeyr Şaşmaz

Görüntü Yönetmeni:Selahattin Sancaklı

Müzik:Kalan Müzik

Filmin Websitesi:www.kurtlarvadisifilistin.com

Süre:1 saat 50 dk

Gösterim Tarihi: 28 Ocak 2011 (Türkiye)
Benim Puanım:5.2/10
Bencesi:Baştan sona bir çatışma var tamam güzel de sahneler ama baktığınız zaman Polat ve ekibi neredeyse peygamberliğini ilan edecek.Öyle sahneler izliyorsunuz ki “Yok artık daha neler?” demekten kendinizi alamassınız.Zaman bolsa, can sıkıntısı varsa izleyebilirsiniz.Genel olarak beğenmedim.

  • Cem Demir

    Kimse beğenmemiş bende gitmiycem nasipse :)

  • Halil Özkul

    kesinlikle zaman kaybı koskoca israil askeri üssünde 15 tane asker mi var yaa bu kadar olmaz

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!