PROJELERİM

ORM For Codeigniter
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

ORM For Codeigniter, bir php framework olan codeigniter için geliştirdiğim, ilişkisel database yönetim aracıdır.

Hem tecrübe edinmek hem de öğrenmek için geliştirdiğim projelerden biridir.

3D Pacman
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Pacman oyununu bir çoğumuz bilir. Bir harita, içinde hayaletler ve pacman. Amaç, hayaletlere yakalanmadan tüm haritayı gezmek. Ben ise OpenGL kullanarak oyunun 3d versiyonunu yaptım. Hem kodla hem oyna!:)

Oyunun algoritmik mantığını da kodlarını da kendim oluşturdum. Uğraştırdı ama ortaya güzel bir çalışma çıktığını düşünüyorum.

File Manager
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Bu web tabanlı program ile, izin verilen türdeki dosyaların upload edilmesi, bir dizin yapısı şeklinde gösterilmesi, istenildiğinde bu dosyaların indirilebilmesi amaçlanmıştır. Program içerisinde kullanıcı ve arama modülleri de bulunmaktadır. Arayüz tasarımı yapılmamıştır.

Proje, öğrenme amaçlı yaptığım projelerden biridir.

Not: Öğrenme konusunda yardımlarından dolayı teşekkürler: Şakir Temel

Bilgi İşlem Takip
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Bu otomasyon ile bir bilgi işlem dairesindeki tüm donanımların, lisansların ve kullanıcıların kayıtlarının tutulmasının yanında teknik servis ile ilgili fatura bilgisi ve işlemlerin saklanması,çıktı alınması, istenildiğinde kolayca ulaşılması amaçlanmıştır.Kullanıcı dostu dizaynı sayesinde hızlı ve anlaşılır bir arayüz sunmaktadır.

Proje, bir firmanın bilgi işlem dairesinde, oradaki çalışanların ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda sadece benim tarafımdan gerçekleştirilmiştir.

Ek olarak:

Projenin tüm veritabanı işlemleri stored procedure kullanılarak yapılmıştır.

TTK Mobile
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Hem yanda yazılı işletim sistemine sahip tüm mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda sorunsuzca çalışabilen web tabanlı bir proje ile Türk Ticaret Kanununa kolay yoldan erişim ve kanun içinde kolayca arama yapılabilmesi amaçlanmıştır.

Proje, 1535 maddelik TTK’nın yanında 160 soruda TTK adlı dökümanı da içermektedir.

Prestij Yazılım‘daki stajım süresince üzerinde araştırma yaptığım, öğrendiğim ve uygulamaya döktüğüm bir projedir.

Ek olarak:

KendoUI mobile versiyonu da mevcuttur.Desteklenen mobil sistemler:

IOS, Android, BlackBerry, bada, Windows Phone, palm webOS, symbian, MeeGo

Evrak Kayıt Sistemi
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Evrak kayıt ile ilgili gelen ve giden evrakların kayıtlarını bilgisayar ortamında tutmak, gerektiğinde çıktılarını almak, evraklar üzerinde ileriye dönük bazı hatırlatmalar ve kontroller yapmak amaçlanmıştır.

Üniversitemiz için gerçekleştirdiğimiz bu proje, bilgi işlemdeki sunucunun işlere engel olmasına kadar okul tarafından kullanılmış ve beğenilmiştir.

Sistem analizi dersinde bizden istenilen bu projede diğer üç arkadaşımın yanında proje yöneticisi konumundaydım.

Daha çok, ileriye dönük hatırlatmaların ayarlanması, çıktı alınması ve genel düzen ile ilgilendim.

Futbol Menajerlik
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Grup arkadaşlarımla beraber, daha yeni olduğumuz görsel programlama dillerinde sınırlarımızı zorlamak ve bizden istenilenin fazlasını yapmak amacındaydık.Football Manager projemiz ile form uygulamasında görselliğin bir adım ötesine giderek projemize oyun havasını vermeyi başardık.

Müzikleri, görselleri, takımların oluşturulması, maç simülasyonu gibi özellikleri ile tam not almayı başarmış bir proje oldu.

Projede toplamda dört kişi görev aldık.

Ben, maçın canlı yorumunun yapılması dahil, mantığa yatkın şekilde maçın simüle edilmesi ve görsellerin işin içine katılarak oyun havasının verilmesi aşamalarında çalıştım.

Collapse
Proje Hakkında
Projedeki Yerim

Nesneye yönelik yaklaşımla geliştirilen bir oyun yapmak amacıyla seçimlik projelerin arasından, internette çok sık karşılaşabileceğiniz bir oyun yapmaya karar verdim.

O zamanlar daha görsel programlama hakkında bilgim olmadığı için C++ ile komut ekranı dediğimiz o siyah ekranda sınırları zorlamaya çalıştım.Sonuç olarak ortaya gerek sesleri gerek görüntüsüyle, ilginç ama eğlenceli bir proje çıktı:)

Oyunun her aşamasının kendime ait olmasını istediğim için “Diğerleri nasıl yapmış?” diye hiç araştırmadım.

Nesneye yönelik yaklaşım, dört yönlü bağlı liste yapısı ve recursive mantığı projenin temellerini oluşturuyor.

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!