1
May'11

Taş Meclisi (Kitap)

Kitabın Adı:Taş Meclisi

Yazarı: Jean Christophe GRANGE

Çeviren: Ali Cevat Akkoyunlu

Yayın Evi: Doğan Kitap

Türü:Gerilim/Macera

Jean-Christophe Grangé’nin ikinci romanı olan “Taş Meclisi”, tesadüfî bir trafik kazasıyla birlikte gelişir. Hayvanların, özellikle de yırtıcı hayvanların doğal çevrelerindeki davranışlarını inceleyen ve şaolin boksu meraklısı olan Diana Thiberge, genç kızlık dönemini karartan korkunç bir dramı yaşadığından beri hiçbir erkeği öpmemiştir. Bu demir karakterli genç kadın, küçük Lu-Sian’ı evlat edindikten sonra, korkunç deneylerin yaşamında iz bırakacağını aklına bile getirmez. Paris’e dönüşlerinin hemen ardından, Diana ve Asya kökenli oğlu korkunç bir trafik kazası geçirirler. Ama bu kazada bir cinayet teşebbüsünü hatırlatan her şey vardır. Ölümün eşiğindeki küçük Lucien, Berlin’den gelen esrarengiz bir doktor tarafından kurtarılır. İşte burada sorular ortaya çıkar: bu doktora kim haber vermiştir? Hastayı nasıl ve neden kurtarmıştır?

Soruların cevabını bulma serüveni, parapsikolojiden Şamanizme varan inançlar yumağını çözdükçe karmaşıklaşır. Paris’te başlayan arayış, Sibirya’nın derinliklerine kadar uzanır. Ve tabiî korku ve gerilim de…

Jean-Christophe GRANGE

1961′de Fransa’da doğdu.Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı.Paris-Match için gezi-macera röportajları,Figaro magazine için bilimsel röportajlar hazırladı.Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarca çok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler,Taş Meclisi,Leyleklerin Uçuşu,Kurtlar İmparatorluğu,Şeytan Yemini,Koloni ve Ölü Ruhlar Ormanı adlı kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.
Bencesi:Grange yine bu kitabında da çok iyi iş çıkarmış bence.Amatör bir okuyucu olarak kitabı severek okudum.Kitabın sonu çok tatmin etmedi ama genel anlamda sürükleyici bir kitap.Bundan önce yine aynı yazardan Siyah Kan adlı kitabı okumuştum.Hangisini daha çok beğendim diye düşünecek olursam, sanırım Siyah Kan bir adım daha önde oluyor.

Benim Puanım:6.7/10

Yeni makaleleri E-Mail ile takip edin!